Půjčky pro cizince jsou půjčky určeny přímo lidem, kteří nejsou České národnosti, ale chtějí půjčku v České republice. Půjčky pro cizince poskytují banky a hlavně nebankovní instituce, které nekladou tolik překážek.

Půjčky pro cizince v České republice

Půjčky pro cizince jsou určeny cizincům na území České republice. U nás nejvíce žijí Slováci, Ukrajinci, Vietnamci, Němci, Bulhaři a další i exotické národnosti. Cizinci se postupně integrují do České společnosti a je jich v České republice stále více a více. Jejich počet bude nadále růst. I lidé s ciziny mají někdy problémy s nedostatkem peňez a také proto vznikly půjčky pro cizince.

Bankovní půjčky pro cizince

Bankovní půjčky pro cizince jsou určeny zejména cizincům, kteří žijí v České republice již delší dobu a mají v České republice trvalý pobyt, mají také stálou práci. V bance budou muset projít klasickým schvalovacím procesem. Musí tedy doložit potrvrzení o výši svých příjmů, musí mít také zároveň dostatečné příjmy, aby půjčku pro cizince získaly. Dále nesmí mít žádné záznamy v registrech dlužníků. Půjčky pro cizince jsou tedy klasické bankovní půjčky, je také třeba vyplnit několik formulářů a pak počkáte pár týdnů a pokud máte dostečné příjmy, tak můžete získat půjčky pro cizince.

Nebankovní půjčky pro cizince

Nebankovní půjčky pro cizince jsou mírnější ve svých podmínkách pro cizince. Některé nebankovní společnosti ani nevyžadují aby měl cizince trvalý pobyt na území České republiky. Často také nevyžadují potvrzení o výši jejich příjmů a neověřují ani různé registry dlužníků. Pak je ale třeba počítat s vyššímu úroky, protože nebankovní společnosti si musí nějak kompenzovat velkou rizikovost.

Půjčky pro cizince – dejte si pozor na smlouvu

U půjčky pro cizince hlavně u nebankovních společnosti si pohlídejte znění smlouvy a celou si jí přečtěte. Často se tam skrývají zakeřné podmíny, které by vás později mohly uvrhnout do velkých finačních problémů. Je tedy třeba smlouva celou důkladně nastudovat a pročíst.